Laupäev, 3. september 2016

Filmielamus: Mehaanik: Ülestõusmine (Jason Statham, offkoorrss!)

Pean tunnistama, et olen viimasel ajal ära vaadanud nii palju filme, et kui viitsiksin neist kõigist kirjutada, saaks minust päris kindlasti Eesti produktiivseim blogija. Ha!
Õnneks seda ohtu meil ei ole.
Mehaanikut läksin vaatama ikka sellesama vana hea Jason Stathami pärast, kes mulle kunagi Riskikullerist väga meeldima hakkas. Nüüd on ta muidugi jätkuvalt vana. Aga enam mitte eriti hea. Või olen ma ise nii palju muutunud, et ei tunne enam näiliselt enesekindlate meeste vastu samu tundeid, mis aaaaastaid tagasi? :P

Mehaanik filmina oli isegi täitsa tore. Nimekad näitlejad, palju rahvusvahelisi võttepaiku, omajagu actionit. Aga teisest küljest - igav, etteaimatav, mage. Ja see õnnetu kell! Ühes kaadris anti see naisule hoida, teises kaadris oli kell juba taas Stathami kalipsokäisel läikimas. Statham on ilmselt nagu Viplala, tahab, tinistab ära, tahab, tinistab tagasi. Neid loogikavigu oli filmis nii palju, et võin pea anda, et üle poole filmivaatajatest pööritas üle poole filmi ajast silmi. Kuigi jah, saal oli pime ja ma päris kindel selles ei ole.

Põhimõtteliselt räägib film mehest, kes on orbiidilt kadunud ja resideerub Rhiiu de Žaneirus (jaa, ma olen portugali keelt õppinud!) tasa ja targu, kuniks ta leitakse kurjami poolt, kes soovib temalt tellida kolme relvakaubitseja tapmist. Või noh, mis "soovib tellida", pigem käis see rohkem ultimaatumi kui palve vormis. Konks - mõrvad ei tohiks välja näha nagu mõrvad, vaid peavad välja nägema nagu õnnetusjuhtumid.
Meie tasa ja targu peategelane muidugi ei taha kedagi enam tappa, aga tema teele veeretatakse üks tore ja õilis naiska, kelle päästmiseks peategelane siiski peab need tapatalgud ette võtma. Kõik läheb nagu lepse reega, või noh, niivõrd kuivõrd. Kuniks peategelane otsustab, et ei, kuram, see ei lähe mitte, tapan hoopis töö tellija ära.
Ongi kogu film paari sõnaga kokku võetud.
Kas soovitan teistele vaadata? Kui midagi targemat teha ei ole, siis küllap võib jah kinno minna, aga kui midagi targemat ON teha, siis parem jätke vahele. Ehkki tegu actionfilmiga, ei andnud see film mingeid reaalseid emotsioone, mitte midagi, millest võiks pärast filmi lõppu edasi mõelda või juurelda. Boooring!

PS Tommy Lee Jonesi väline imidž oli täitsa tore. Plusspunkt filmile vähemasti sellegi eest.

IMDB - Mechanic - Resurrection

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar